Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Vajinismus Tedavisi İzmir

Anasayfa   >   Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri nelerdir?

Vajinismus cinsel ilişki sırasında kadının kendisini kasarak eşine engel olması ve cinsel ilişkinin tam olarak gerçekleşememesi durumudur. Vajinismus problemini yaşayan kadınların çoğu eşleri ile hiç bir şekilde ilişkiye girememişlerdir, yani aylar veya yıllarca evli olmalarına rağmen halen bakiredirler. Bazı çiftler ise bir kez cinsel ilişkiye girdikten sonra bir daha ilişkiye giremez bir hal almışlardır. Bazı çiftler de cinsel ilişkiye zor ve zahmetli bir şekilde girebilmelerine rağmen ilişki sırasında kadınlar acı çekmektedirler. Hepsi vajinismusun değişik görülme şekilleridir.

Vajinismus nasıl teşhis edilir?

Son derece basit ve acısız bir jinekolojik değerlendirme sonucunda kesin olarak vajinismus teşhis edilmektedir. Deneyimli bir jinekolog tarafından jinekolojik muayene yapılmadan tedaviye başlamak çok yanlıştır. Vajinismus teşhisi konan hastaların bu problemlerinden kesin bir şekilde kurtulabilmeleri için cinsel terapi şarttır. Çünkü zamanla sıkıntılar büyümekte, oluşan evlilik sorunları boşanmalara kadar giden bir sürecin önünü açmaktadır. Vajinismus tanısı alan hastalarda omuzlardaki yük her zaman biraz daha artarak büyümektedir, bu nedenle bir an evvel tedaviye geçilmelidir. Vajinismus tedavilerinde altta yatan neden kızlık zarı veya vajina yapısına bağlı anatomik bir engel ise basit cerrahi girişimler sorun halledilebilmektedir. Ancak vajinismus nedenleri arasında % 90 olasılıkla psikolojik sorunlar yer almaktadır ve bu durumda cinsel terapi gerekir.

Vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

Vajinismus terapileri için dünyada en sık olarak cinsel bilişsel davranışsal tedavi yaklaşımları ile hipnoz tedavileri yer almaktadır. Bu tedavi metoduyla bu hastalığın kısa sürede kesin tedavisi mümkündür. 

Op. Dr. Merve BİÇER  tarafından yönetilen Angels Clinic'te hijyenik ortam ve hasta gizliliği ile vajinismus tedavisi için farklı metodlarla uygulanmaktadır.

Ön Görüşme ve bilgi için 0232 330 40 10  nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


Top